FinansalTuketici.gov.tr BDDK tarafından hayata geçiriliyor
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Tuketicifinansman.net | 26 Mart 2017

Yukarı dön

Yukarı

FinansalTuketici.gov.tr BDDK tarafından hayata geçiriliyor

Deniz Akay | Son güncelleme: 26 Aralık 2014

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), finansal tüketicilerin korunması, finansal eğitim, finansal erişim gibi konularda tüketicilere destek olmak amacıyla Finansal Tüketici isimli yeni bir web sitesini yakında kullanıma sunacak.

Şu an için “Çok Yakında” duyurusu ve bir tanıtım videosuyla erişime açık olan FinansalTuketici.gov.tr‘de “Kredi, kredi kartı, mevduat, bankacılık ürünlerinin güvenliği ve finansal konularda tüm bilinmek istenilenler finansaltuketici.gov.tr ile çok yakında sizlerle” diye bir açıklama bulunuyor. Sitenin ne zaman yayına geçeceğiyle ilgili olarak BDDK web sitesinde de herhangi bir bilgilendirme bulunmuyor.

BDDK 12 Kasım 2014 tarihinde “Finansal Tüketicinin Korunması Eylem Planı Arka Plan Belgesi” (PDF) isimli bir belge yayınlamış ve burada finansal tüketicilerin neden korunması gerektiğine ve bu amaçla atılacak adımlara yer vermişti.

BDDK son dönemde faiz gelirleri düşen bankaların finansal tüketicilere uyguladığı komisyon ve ücretler konusunda gelen şikayetler üzerine bir dizi düzenlemeye gitmiş ve önlemlerin artırılacağını duyurmuştu.

Etiketler